Під час засідання Спільної ради з питань молоді Ради Європи (CMJ), у якому узяла участь начальниця управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Мінмолодьспорту Наталія Радчук, окремо обговорювалося питання поточної ситуації у молодіжній сфері в Україні в умовах війни та стан співпраці з Радою Європи у цьому напрямі.
У ході виступу на засіданні представниця Мінмолодьспорту звернула увагу на важливі для молодіжної сфери України результати реалізації заходів Рамкової програми співробітництва між Радою Європи і Мінмолодьспорту на 2021-2025 роки, зокрема проведене навчання тренерів з освіти молоді щодо прав людини.
Однією з важливих домовленостей Мінмолодьспорту з Радою Європи за результатами засідання Керівного комітету згаданої Рамкової програми співробітництва у серпні цього року є майбутній семінар щодо ролі молодіжної роботи у підтримці ментального здоров'я української молоді, який заплановано провести у листопаді у Європейському молодіжному центрі, м. Будапешт.
Окремо було відзначено результати реалізації проекту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза ІІІ», серед яких розробка професійного стандарту молодіжних працівників, розвиток компетенцій працівників молодіжних центрів України у рамках обмінів між українськими та європейськими молодіжними центрами та багато інших здобутків.
Наталія Радчук подякувала членам CMJ за важливі рішення, ухвалені у контексті підтримки української молоді, спрямовані на розвиток співпраці мережі молодіжних центрів, які мають Знак якості Ради Європи, з українськими молодіжними центрами, а також оголошення Європейським молодіжним фондом окремого конкурсу проектів з пріоритетом для України.
У рамках цієї спеціальної грантової програми виділено черговий транш фінансування на реалізацію 21 молодіжного проекту, 12 з яких впроваджуватимуться українськими громадськими організаціями.
Представниця Мінмолодьспорту закликала продовжити дію спеціального конкурсу проектів для України у межах Європейського молодіжного фонду, а також підтримати з боку Ради Європи розбудову потенціалу новоствореного Українського молодіжного фонду.
У ході свого виступу, а також під час зустрічей з учасниками засідань Наталія Радчук наголошувала на необхідності продовження надання допомоги українській молоді, молодіжним працівникам та іншим стейкхолдерам сфери в умовах російської військової агресії проти України.
Інформацію про конкурс проектів Європейського молодіжного фонду для України можна знайти за посиланням: https://www.coe.int/en/web/european-youth-foundation/2023-special-call-ukraine