30 квітня заступниця Міністра молоді та спорту з питань європейської інтеграції Вікторія Рясна представила делегації Європейської Комісії звіт про відповідність українського законодавства у сфері фізичної культури і спорту праву Європейського Союзу. Зустріч відбулася у Брюсселі в рамках офіційного скринінгу за переговорним розділом 26 «Освіта та культура».
«Попри всі виклики, ми продовжуємо впроваджувати європейські підходи у спортивну політику – від цифровізації до інклюзії. Це наш ціннісний вибір і стратегічний шлях», – підкреслила заступниця Міністра.
У центрі уваги – оновлення правової бази у сфері спорту та її часткове узгодження з європейською правовою системою, значна частина якої представлена нормами м’якого права. Принципи розвитку масового спорту, захисту доброчесності, гендерної рівності, недискримінації та інклюзії вже інтегровані у стратегії України.
Особливу увагу під час скринінгу приділили реформі спортивного сектора. У 2024 році стартував пілотний проєкт із впровадження клубної системи організації спортивних і рекреаційних заходів. Також активно розвивається адаптивний спорт – ухвалено відповідні зміни до законодавства, діють 29 олімпійських, паралімпійських і дефлімпійських баз з безбар’єрним доступом.
Масовий спорт просувається через проєкт «Активні парки – локації здорової України», що охопив понад 758 майданчиків у регіонах. У 2024 році відбулося понад 61 тисяча спортивних подій, участь у яких взяли 1,5 мільйона осіб, серед них – ветерани, внутрішньо переміщені особи та люди з інвалідністю.
Заступниця Міністра також презентувала напрям гендерної рівності – зокрема участь України у спільному проєкті Ради Європи та ЄС «All In Plus», результати якого ляжуть в основу нової державної політики у цій сфері.
Серед пріоритетів на найближчі роки:
• розширення клубної системи;
• підтримка адаптивного спорту;
• цифровізація і розробка профстандартів у фізичній культурі;
• модернізація спортивної інфраструктури;
• розвиток кадрового резерву;
• приєднання до Конвенції Ради Європи щодо безпеки спортивних заходів.
«Ми будуємо спортивну систему, в якій кожен має рівні можливості – незалежно від віку, статі чи місця проживання. Це принцип, на якому базується європейська модель спорту, і до якого прагне Україна», – підсумувала Вікторія Рясна.