1 квітня Міністерство молоді та спорту України спільно з ПРООН в Україні, проєктом Ради Європи «Молодь за демократію в Україні» та Державним інститутом сімейної та молодіжної політики провело зустріч з молодіжними працівниками та працівницями.
Марина Попатенко зазначила: «Це наша перша зустріч. Подібні зустрічі міністерство планує проводити на регулярній основі. Для нас важливо почути виклики, з якими стикаються молодіжні працівники у цей важкий для Україні період. І це в першу чергу питання особистої безпеки та вирішення елементарних людських потреб молодіжних працівників. Водночас ми знаємо, що багато молодіжних працівників не дивлячись на небезпеку, займаються волонтерством, надають внутрішньо-переміщеним особам гуманітарну допомогу як в Україні, так і за кордоном. А ще молодіжні працівники мають бажання і надалі здійснювати в Україні молодіжну роботу. І тому, зараз є пріоритетом спільно поміркувати саме її ефективніше здійснювати в умовах війни».
Під час зустрічі молодіжні працівники зазначили про свої потреб, які в умовах війни є найактуальнішими та поінформували про види підтримки, яких вони потребують, це: обмін інформацією, регулярні зустрічі, психологічна підтримка, фінансова підтримка, методичне забезпечення молодіжної роботи в часи війни тощо.
Також з метою надання молодіжним працівникам та працівницям актуальної інформації про можливості, які допоможуть вирішити їх нагальні питання в умовах війни, участь у заході взяли представники Міністерства соціальної політики, Фонду розвитку системи освіти (FRSE), керівник ресурсного центру SALTO, громадської організації "Освітньо-аналітичний центр розвитку громад" та Норвезької ради у справах біженців.
За результатами зустрічі та враховуючи результати опитування, яке було проведено напередодні зустрічі серед молодіжних працівників, Міністерство молоді та спорту України спільно з партнерами розроблять стратегію надання підтримки та координації роботи молодіжного сектора в умовах війни. Окремо розроблятимуться спільні проєкти з міжнародними та національними партнерами заради підтримки та розвитку молоді України.
Корисні посилання для допомоги населенню:
Питання надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні
Облік внутрішньо переміщених осіб
Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам
Е-допомога
Можливості Salto-youth
Erasmus+ можливості
Волонтерство в Європі
Можливості від Освітньо-аналітичний центр розвитку громад
Можливості від Норвезької ради у справах біженців