23 травня 2022 року відбулася робоча зустріч заступника Міністра молоді та спорту України Марини Попатенко та представників Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з начальником Житомирської обласної військової адміністрації Віталієм Бунечком, заступником голови Житомирської обласної ради Володимиром Ширмою та департаментом культури, молоді та спорту Житомирської обласної військової адміністрації щодо питань роботи з молоддю в Україні в умовах війни.
Зокрема, під час зустрічі було обговорено питання стану молодіжної інфраструктури в регіоні. Марина Попатенко зазначила, що починаючи з 24 лютого після введення воєнного стану на території України молодіжні центри та простори, молодіжні ради одні з перших переорієнтували напрями своєї роботи на допомогу цивільному населенню, зокрема молоді. Об’єкти молодіжної інфраструктури, молодіжні ради, які у мирному житті зосереджували свою діяльність на підтримці та розвитку волонтерства серед молоді, популяризації неформальної освіти, адвокатуванню прав молоді, із перших днів війни стали хабами для допомоги та підтримки цивільного населення, що зосереджують в собі всі ресурси, зібрані молоддю. Зокрема, в рамках платформи для допомоги цивільному населенню «Співдія» в м. Житомирі було створено Співдія хаб, який координується головою молодіжної ради Житомира Вікторією Безсмертною та членами молодіжної ради. Завдяки роботі цього центру забезпечується надання ряду послуг для допомоги цивільному населенню, а саме:
Для Мінмолодьспорту є важливим питання підтримки молодіжної інфраструктури, зокрема мережі молодіжних центрів, як платформ у регіонах, які наразі здатні бути найбільш адаптивними у процесах реагування на кризові ситуації цивільного населення, що спричинені війною. Також важливим є те, що одним із основних завдань таких молодіжних центрів на сьогодні є створення якісних умов для доступу молоді до послуг, що сприяють їхній адаптації до нової структури та умов ринків праці, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни та в післявоєнний період, зниженню рівня тривожності та психотравмуючих ситуацій (у т. ч. спричинених внаслідок війни), розвитку громадянських та інших компетентностей, необхідних для молодої людини під час війни та в післявоєнний період (зокрема навичок домедичної допомоги, розвиток військово-патріотичного виховання тощо). Ми хочемо акцентувати увагу на тому, що війна лише вкотре наголосила на важливості напряму роботи з молоддю, особливо, що стосується її залучення до процесів участі у війні з російським агресором. Саме тому молодіжні центри є та залишатимуться важливими осередками розвитку відповідальних молодих громадян.
Ми дякуємо за підтримку нашим міжнародним партнерам, зокрема Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, за зацікавленість в розвитку просторів для молоді під час війни. Окремо висловлюємо подяку представникам Житомирської обласної військової адміністрації за виконану роботу в сфері підтримки та розвитку молоді в Україні.