Наприкінці минулого року такий статус уже отримали 11 муніципалітетів в Україні, згодом до них долучилися й інші міста та громади. Таким чином, сьогодні до переліку громад-кандидатів входять 17 міст і громад: м. Бахмут (Донецька область), Білозірська ОТГ (Черкаська область), Біляївська ОТГ (Одеська область), м. Вінниця, м. Володимир-Волинський (Волинська область), м. Дружківка (Донецька область), м. Кам’янець-Подільський (Хмельницька область), Клесівська ОТГ (Рівненська область), м. Кременчук (Полтавська область), м. Львів, Новоборівська ОТГ (Житомирська область), Новознам’янська ОТГ (Полтавська область), Новоукраїнська ОТГ (Кіровоградська область), м. Одеса, м. Умань (Черкаська область), м. Хмільник (Вінницька область), м. Черкаси.
Протягом наступних двох-трьох років громади будуть працювати над втіленням планів. ЮНІСЕФ проведе оцінку їх реалізації. Якщо результати будуть визнані успішними, муніципалітет отримає почесний статус «Громади, дружної до дітей та молоді».
Глобальна ініціатива ЮНІСЕФ впроваджується з 1996 року у 38 країнах світу і вже охопила 3 000 муніципальних округів. В Україні програма стартувала навесні 2018 року після підписання Меморандуму між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами.
Ініціатива ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямках розвитку добробуту всіх дітей та молоді. Партнерами ініціативи в Україні є: Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Асоціація об’єднаних територіальних громад України, Уповноважений Президента України з прав дитини, Національна Молодіжна Рада Україна.
Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист п'яти базових прав дитини, включаючи право бути почутими, право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді та виконають план дій, отримуватимуть офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти.