Створення таких центрів дозволить громадам ефективно заощадити бюджет, оскільки вони поєднають у собі функції національно-патріотичного, військово-патріотичного виховання, туризму, краєзнавства, безпекові, захисту прав ветеранів, просвітницьку. Також центри можуть виконувати функцію опорного класу із викладання предмета «Захист України».
Про це повідомила заступниця Міністра молоді та спорту Марина Попатенко під час виступу на Всеукраїнському освітньому форумі «Нові виміри безпеки: виклики та рішення», що відбувся у Тернополі. Участь у заході вона взяла за дорученням Міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта.
Заступниця Міністра наголосила, що необхідно насамперед зосередитись на підготовці команд для роботи у таких центрах. Також першочергова увага буде приділена деокупованим територіям. Підготовка команд повинна включати проходження наступних практичних тренінгів Мінмолодьспорту: «Фахівець з питань національно-патріотичного виховання», «Школа виховників Джур», «Підготовка інструкторів», «Молодіжний працівник».
За її словами після повномасштабного вторгнення росії більшість населення зіштовхнулося з відсутністю безпекових навичок, а також усвідомило важливість стійкої патріотичної позиції та сформованої української національної та громадянської ідентичності.
На сьогодні в нашій країні майже відсутня інфраструктура для виконання завдань національно-патріотичного виховання, а саме надання навичок безпеки та оборони цивільному населенню та дітям.