Напередодні Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору, який припадає цього року на 27 листопада, заступниця Міністра Марина Попатенко зустрілася зі студентами Української академії лідерства.
Під час зустрічі у стінах Міністерства молоді та спорту, активісти розповіли про створену ними акцію — «Непораховані з 1932», яка спрямована на боротьбу за визнання Голодомору геноцидом українського народу на світовій арені.
«Непораховані» означає, що неможливо порахувати втрати, які отримала держава, культура, наука з мільйоном втрачених життів, а разом з ними — можливість творити, формувати національну культуру, впливати на світ.
Студенти передали заступниці Міністра надруковані газети зі списком Нобелівських лауреатів, призерів Олімпійських ігор, видатних митців і переможців міжнародних премій тих років. Сторінки в газетах були порожніми, адже внаслідок Голодомору ці люди так і не народилися.
«Голодомор в Україні визнаний геноцидом на законодавчому рівні, а пам’ять про тих, хто став його жертвами, ми повинні зберігати та оберігати. Важливим є і визнання цього злочину на міжнародній арені», — наголосила Марина Попатенко.
Організатори акції хотіли донести, що попри резонанс в Україні, на міжнародній арені ця тема досі лишається невідомою, як і саме слово Голодомор — воно відсутнє в англомовних словниках. Станом на сьогодні, всього 16 країн зі 195 визнало цю страшну трагедію геноцидом українського народу.