Досвід Мінмолодьспорту у впровадженні військово-патріотичного виховання презентувала заступниця Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко під час засідання круглого столу «Військово-патріотичне виховання учнівської та студентської молоді в умовах боротьби за Україну».
Заступниця Міністра зазначила, що важливим у процесі військово-патріотичного виховання є міжвідомча взаємодія. Успішним прикладом цьому, зокрема, є співпраця Міністерства молоді та спорту з Міністерством освіти і науки у проведенні Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Мінмолодьспорту здійснює підготовку громадських активістів (виховників-Джур) для організаційної виховної роботи в грі, у співпраці з Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, проводяться заходи за програмою «школа виховників Джур».
«В умовах воєнного стану наша робота зазнає змін. Однак, дуже важливим є те, щоб в цих умовах ми все ж змогли забезпечити проведення даної гри у найбільш спокійних регіонах країни. Є багато прикладів, коли юнаки колишні Джури зараз у лавах ЗСУ захищають нашу державу», — наголосила Марина Попатенко.
Також заступниця Міністра підкреслила, що під час реформування системи військово-патріотичного виховання особливу увагу необхідно приділити кадровій підготовці, тому Мінмолодьспорту готове долучитися до розроблення нової програми предмету «Захист України» та розроблення курсів підвищення кваліфікації.
Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») проводиться з метою виховання громадян-патріотів, захисників державної незалежності та територіальної цілісності України як високоморальних особистостей, які плекають українські традиції, духовні цінності, володіють відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатні реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства.