Ментальне здоров’я — пріоритет Національної молодіжної стратегії 2030: інструменти її впровадження. Із такою доповіддю заступниця Міністра молоді та спорту Марина Попатенко 31 травня виступила на IV Всеукраїнському форумі за міжнародної участі «Дитина у тривожному середовищі: розвивальні і відновлювальні практики».
«Наша мета — допомогти цивільному населенню, у тому числі дітям та молоді, у подоланні стресу пов’язаного з війною та наслідків пережитих травматичних подій, — зазначила Марина Попатенко. — Запобігти розвитку психічних розладів, відновити та зберегти ментальне здоров’я через надання психологічної підтримки, розвиток емоційної стійкості та залучення до оздоровчої рухової активності».
Заступниця Міністра зауважила, що Національна молодіжна стратегія, окрім іншого, спрямована на посилення відповідальності молоді за збереження та зміцнення власного здоров'я, профілактику негативних факторів, зокрема щодо запобігання соціально ризикової поведінки. Формування навичок здорового способу життя передбачає забезпечення високого рівня фізичної активності, раціонального харчування, попередження хвороб, а також психологічне та соціальне благополуччя особистості.
Частиною Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованою першою леді України, «Ти як?» є пріоритетний проєкт Міністерства молоді та спорту «Молодіжні центри та активні парки як частина екосистеми психічного здоров´я». Проєкт передбачає надання послуг платформи СпівДія, зокрема, консультації психологів, просвітницькі та інформативні заходи, тренінги, творчі заняття, рухливу та пізнавальну діяльність, взаємодію з іншими дітьми та дорослими. А також оздоровчу рухову активність в Активних парках.
За словами Марини Попатенко, вже є цифрові інструменти, сформовані команди фахівців та мережа, планується подальший розвиток цих напрямів.
IV Всеукраїнський форум триватиме два дні. Метою заходу є актуалізація проблеми створення безпечного середовища для дитини на різних рівнях «сім`я- громада-держава» та поширення кращих українських і зарубіжних практик роботи з дітьми, сім’ями та громадами.