3 липня у Мінмолодьспорті відбулася зустріч очільника Міністерства молоді та спорту України Матвія Бідного з представниками спортивних федерацій з видів спорту. Темою обговорення стало питання напрацювання комплексного рішення щодо створення інструментів розвитку адаптивного спорту.
У зв'язку з наслідками повномасштабного вторгнення росії в Україну та зростанням кількості постраждалого населення, яке потребує підтримки та соціальної інтеграції, Міністерство молоді та спорту України продовжує напрацьовувати механізми розвитку адаптивного спорту засобами фізичної культури і спорту та залучення до нього ветеранів війни, військовослужбовців, осіб з інвалідністю...
«Заняття фізичною культурою і спортом є важливою та дієвою складовою комплексного відновлення людини, його соціальної інтеграції та адаптації до умов життя, що змінилися. Нашим завданням сьогодні є створення системи адаптивного спорту, головним критерієм якого має стати масовість, залученість», — підкреслив очільник Мінмолодьспорту Матвій Бідний.
До широкої дискусії обговорення питання долучились представники спортивних федерацій, які поділились вже існуючим досвідом та своїм баченням залучення такої категорії населення до того чи іншого виду спорту.
Матвій Бідний закликав федерації до ініціатив, які будуть розглянуті Міністерством та стануть в основі напрацювань нормативно-правової бази розвитку адаптивного спорту, зокрема інтеграції в правила спортивних змагань компоненту адаптації правил до потреб осіб з інвалідністю, ветеранів війни, внесення відповідних спортивних заходів Всеукраїнського рівня до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України, регламентів проведення відповідних заходів.
Формування безбарʼєрного середовища для всіх і кожного, а також створення умов для розвитку адаптивного спорту є однією з пріоритетних задач Мінмолодьспорту, що реалізується в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка створена за ініціативи першої леді Олени Зеленської.