5-6 лютого 2022 року відбувся IV Національний діалог між молодіжними радами: вихід на новий рівень.
З вітальним словом до молоді звернулась заступниця Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, наголосивши, що для Міністерства одним із пріоритетних напрямів розвитку молодіжної політики є забезпечення активної участі молоді в суспільному житті, підвищення рівня участі молоді у процесах ухвалення рішень.
Марина Попатенко поділилась основними змінами в законодавстві України, що спрямовані на підвищення участі молоді.
22 травня набрав чинності Закон України «Про основні засади молодіжної політики». Закон імплементує в українське законодавство більшість положень Європейської хартії про участь молоді в суспільному житті на місцевому та регіональному рівнях.
Зокрема новий Закон передбачає створення Національної ради з питань молоді при Кабінеті Міністрів України. Одними з безпосередніх учасників цієї ради будуть представники молодіжних та дитячих громадських організацій, студентських та молодіжних рад.
Для чого потрібна Національна рада з питань молоді? Перш за все, для забезпечення прав молоді на участі у формуванні державної молодіжної політики. Шляхом участі у Національній раді з питань молоді люди матимуть змогу формувати державну політику не через низку місцевих інстанцій, а безпосередньо на національному рівні. Також Національна рада з питань молоді стане прямим містком між Прем’єр-міністром України та молоддю, оскільки провадитиме свою діяльність під головуванням Прем’єр-міністра України, що забезпечить гарантію прав молоді на те, що їхні позиції та міркування не тільки будуть почутими, а й реалізованими.
Також Мінмолодьспортом було затверджено наказ від 11 листопада 2021 року № 4370 «Про затвердження Рекомендацій щодо засад діяльності радників з питань молоді». Рекомендації можна застосовувати керівниками центральних та місцевих органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, які призначають радників з питань молоді.
Наразі йде робота над внесенням змін до Типових положень про молодіжні консультативно-дорадчі органи.
Метою діалогу є визначення ключових маршрутів молодіжної політики у 2022 році та роль МКДО у них.
Під час діалогу молодь дізналась про:
Організаторами діалогу є: ГО «Українська асоціація молодіжних рад», ГО «Центр розвитку соціального капіталу», ГО «Молодіжний СХІД», ГО «Громадський рейтинг», Сумська обласна молодіжна рада, Донецька обласна молодіжна рада, Молодіжний конгрес Зборівської міської ради.