Сьогодні, 18 липня 2024 року, відбулося перше засідання Секторальної робочої групи з питань координації міжнародної технічної допомоги у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності. Засідання відкрили очільник Міністерства молоді та спорту України Матвій Бідний та заступник міністра, співголова СРГ Андрій Чесноков.
«Це ще один крок на шляху до ефективного формування та реалізації державної політики утвердження української національної та громадянської ідентичності, яка є сьогодні пріоритетною для Міністерства молоді та спорту України», — зазначив Матвій Бідний.
«Національна ідентичність формує наше бачення майбутнього, наші цінності та пріоритети. Запрошую вас до активної співпраці та діалогу. Разом ми зможемо побудувати сильну, процвітаючу Україну», — додав Андрій Чесноков.
Керівниця Центру інформації та документації НАТО в Україні та співголова СРГ Вінета Кляйне висловила надію на подальшу ефективну співпрацю з усіма зацікавленими сторонами. Вона підкреслила важливість зміцнення української національної самосвідомості через спільні проекти та обмін досвідом, що сприятиме не лише внутрішній стійкості країни, але й її міжнародному престижу та інтеграції.
Протягом засідання презентували результати організаційного аудиту у цій сфері, проведеного за підтримки проєкту ПРООН «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною», що фінансується Урядом Японії.
Особливу увагу приділили участі органів місцевого самоврядування в реалізації державної політики у цій області. Засідання завершилося неформальним спілкуванням, під час якого учасники обмінювались думками щодо подальших кроків та співпраці.
Ця ініціатива стала важливим кроком у спільних зусиллях реалізації стратегічних завдань для майбутнього України, зокрема щодо зміцнення національних цінностей та громадянської єдності.
Захід проходив онлайн у форматі Zoom та офлайн у приміщенні Хабу «Дім громадянського суспільства», організованому ІСАР «Єднання». Учасниками та учасницями зустрічі стали представники та представниці Міністерства молоді та спорту України, Центру інформації та документації НАТО в Україні, консалтингової компанії CIVITTA, основні стейкхолдери та міжнародні партнери з розвитку.