• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Заступниця Міністра Марина Попатенко відвідала локацію на базі Центру розвитку дитини «Перший клас»
опубліковано 16 травня 2022 року о 09:28

Локація працює вже місяць на базі Центру розвитку дитини «Перший клас» та наразі приєдналася до мережі «точок», які створюються в рамках проєкту «Спільно. Точки зустрічі», що спрямований на підтримку підлітків та їхніх родин, які через війну були змушені залишити свої домівки.

Проєкт впроваджується громадською організацією «Фонд «Професійний розвиток Харкова» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у співпраці з Міністерства молоді та спорту.

У межах проєкту на базі координаційних штабів для переселенців створені точки, де підлітки та їхні родини зможуть отримати базову гуманітарну допомогу, соціоемоційну підтримку, доступ до індивідуальних та групових психологічних консультацій, факультативних занять зі шкільної програми.

«Багато міст України зіткнулися з безпрецедентними викликами, коли вони мають прихистити сотні тисяч переселенців з інших регіонів. Місцеві організації, фонди, органи влади виконують потужну роботу. І наш проєкт покликаний підсилити існуючі координаційні штаби для переселенців, створити мережу точок, де ми разом із нашими партнерами зможемо допомагати тим, хто того особливо потребує в ці надскладні часи — дітям, підліткам та їхнім сім’ям», — розповів Дмитро Лобанов, керівник проєкту «Спільно. Точки зустрічі».

Марина Попатенко зазначила про важливість таких ініціатив та впровадження подібних інтеграційних проєктів, які допомагають відновлюватися дорослим та дітям, надають психологічну підтримку та допомагають справлятися з кризовими і стресовими ситуаціями, надають можливості для подальшого розвитку дітей, та створюють домашню атмосферу для людей, які стали вимушеними переселенцями.

Станом на сьогодні працюють 46 точок в 7 містах України (м. Харків, Полтава, Кременчук, Світловодськ, Кропивницький, Дніпро, Запоріжжя, Черкаси, Умань та Вінниця), у т. ч. в Умані працює 3 точки «Спільно» за наступними адресами:

 • Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок» (вул. Костельна, 12);
 • Служба первинного соціально-психологічного консультування, (вул. Комарова, 13а);
 • Центр розвитку дитини «Перший клас» (вул. Виговського, 35).

Більше деталей про роботу точок, види допомоги, які там надаються, розклад заходів для дітей, підлітків, їхніх батьків можна дізнатися за адресами цих точок.

Окрім Умані проект «Спільно. Точки зустрічі» вже діє на всіх станціях метро Харкова, у Полтаві, Кропивницькому, Кременчуці, Черкасах та Світловодську. Згодом такі точки планують запустити в інших містах, куди прибувають переміщені особи, які внаслідок війни росії проти України вимушені залишити свої домівки та шукати прихисток в більш безпечних місцях.

Довідково

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює в більше ніж 190 країнах і територіях, щоб створити справедливіший світ для кожної дитини. За 75 років діяльності ЮНІСЕФ допоміг врятувати більше дитячих життів, ніж будь-яка інша гуманітарна організація світу.

Початок війни в Україні спричинив перепони у доступі до освітніх, медичних і соціальних послуг. Руйнівні наслідки воєнних дій стають травмуючим досвідом для дітей та загрожують їхньому майбутньому. У відповідь на зростаючу загрозу для дітей ЮНІСЕФ запустив програму реагування СПІЛЬНО - інтегровану підтримку для сімей з дітьми. У цій програмі ЮНІСЕФ об’єднує зусилля з урядом та місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес-партнерами для надання мультисекторальної допомоги.

ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» – це українська неурядова громадська організація, діяльність якої з 2013 року спрямована на підвищення рівня спроможності та матеріального добробуту громадян України шляхом сприяння працевлаштуванню та самозайнятості.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux