• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
КА2: Співпраця між організаціями та установами (KA2: Cooperation Among Organisations and Institutions)

Тип проєкту: Проєкти співпраці

ПАРТНЕРСТВА СПІВПРАЦІ У СФЕРІ МОЛОДІ
(Cooperation partnerships in education, training and youth / Cooperation partnerships in youth).

Які агентства координують:

Європейське виконавче агентство з питань освіти та культури (ЕАСЕА – Brussels) – централізовано для Європейських неурядових організацій.

Національні Агентства Еразмус+ країн-членів Програми – децентралізовано для інших організація.

Проєкт спрямований на: сприяння підвищенню якості та актуальності діяльності організацій, розвитку та зміцненню партнерських мереж, підвищенню здатності партнерів працювати разом на транснаціональному рівні, сприяючи інтернаціоналізації власної діяльності шляхом обміну або розвитку нових практик і методів, а також обміну і порівнянню ідей.

Цілі напряму:

 • підвищення якості роботи, діяльності та практики залучених організацій та установ, відкриття для нових суб’єктів, які зазвичай не включаються в сектор;
 • нарощування спроможності організацій працювати на транснаціональному рівні та між секторами;
 • вирішення загальних потреб та пріоритетів у галузі освіти, професійної підготовки, молоді та спорту;
 • забезпечення трансформації та змін (на індивідуальному, інституційному чи галузевому рівні), що призводить до вдосконалення та нових підходів, пропорційно контексту кожної організації.

 Проєкт має враховувати:

 • принаймні один горизонтальний пріоритет (Екологічна стійкість; Інклюзивність і різноманітність; Цифровий вимір);

та/або

 • принаймні один конкретний пріоритет, що стосується сфери освіти, професійної підготовки, молоді та спорту, що найбільше зазнає впливу у проєкті.

 Секторальні специфічні пріоритети:

 • сприяння активній громадянській позиції, ініціативі молодих людей та молодіжному підприємництву, включаючи соціальне підприємництво;
 • підвищення якості, інноваційності та визнання молодіжної роботи;
 • зміцнення можливостей працевлаштування молоді;
 • зміцнення зв’язків між політикою, дослідженнями та практикою.

Тривалість проєкту: 12-36 місяців.

Макс. розмір гранту: 120 000 євро / 250 000 євро / 400 000 євро.

Хто може бути координатором / заявником? Організація з країни-члена Програми

Які організації можуть брати участь у проєкті як партнери? Організації у сферах освіти, професійної підготовки, молоді, спорту чи інших соціально-економічних секторів (а також організації, які здійснюють діяльність, що є наскрізною в різних сферах) з країн-членів та країн-партнерів Програми:

 • заклади вищої/професійної освіти та їх партнери;
 • центральні та місцеві органи державного управління;
 • органи місцевого самоврядування;
 • торгово-промислові палати;
 • національні, регіональні кваліфікаційні органи (Національне агентство кваліфікацій тощо);
 • бізнес-компанії;
 • підприємства;
 • галузеві організації.

Кількість та типи організацій, вимоги щодо партнерства: принаймні 3 організації із трьох країн-членів Програми. Участь організацій з України та інших країн-партнерів додаткова і має бути обґрунтована як така, що додає цінності проєкту на основі інноваційного потенціалу.

Які правила щодо обсягу фінансування? Запропонована модель фінансування складається з трьох одноразових сум, що відповідають загальній сумі гранту проєкту: 120 000 євро, 250 000 євро та 400 000 євро. Заявникам необхідно обрати між 3 попередньо визначеними сумами відповідно до діяльності, що вони хочуть здійснити, та результатів, яких вони хочуть досягти.

Під час планування проєктів організації-заявники, спільно зі своїми партнерами по проєкту, повинні обрати одноразову суму, що більш відповідна для покриття витрат своїх проєктів, ґрунтуючись на їх потребах та цілях. Якщо проєкт обрано для фінансування, запитувана одноразова сума стає загальною сумою гранту.

Куди та коли подавати проєктну заявку? 

Партнерства співпраці у сфері молоді за винятком тих, що подають європейські НУО: до Національного агентства Еразмус+ країни-члена Програми, де знаходиться організація-заявник через портал  https://webgate.ec.europa.eu/app-forms/af-ui-opportunities/#/erasmus-plus/open-calls/field/31047629 KA220-YOU

 • у березні, 12:00:00 (за часом Брюсселя) для проєктів, що почнуться 1 вересня – 31 грудня поточного року.
 • у жовтні, 12:00:00 (за часом Брюсселя), для проєктів, що почнуться 1 січня – 31 серпня наступного року.

Партнерства співпраці у сфері молоді, що подають європейські НУО: централізовано до Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури (ЕАСЕА): European NGOs: ERASMUS-YOUTH-2022-PCOOP-ENGO

 • у березні, 17:00:00 (за часом Брюсселя), для проєктів, що почнуться з 1 лютого наступного року.

Партнерства співпраці у сфері спорту: до Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури (ЕАСЕА): Sport – Call ID: ERASMUS-SPORT-2022-SCP

 • У березні 17:00:00 (за часом Брюсселя).

 Коди та покликання на конкурси: 

Cooperation partnerships in SPORT – ERASMUS-SPORT-2022-SCP.

Повна інформація про конкурси

Щоб отримати вичерпну інформацію про ключові напрями Програми, вимоги до організацій-учасниць, партнерств і проєктів, важливо ознайомитись з Керівництвом до Програми Еразмус+ (Programme Guide).

Як взяти участь?

Еразмус+ – це програма з широким колом можливостей та напрямів, тому Ваша участь залежить від двох факторів:

 • якщо Ви подаєте проєктну заявку для участі в конкурсах від організації або подаєтесь на конкурси індивідуальних можливостей грантів/стипендій як індивідуальний учасник
 • у якій країні Ви та/або Ваша організація розташовані (зареєстровані)

Організації як учасники – партнери проєктів

Якщо Ви працюєте в організації, яка зацікавлена подати проєкту заявку для участі в конкурсах, спочатку прочитайте перші кроки щодо реєстрації організації, які Вам потрібно виконати щоб зареєструвати організацію та отримати PIC та OID.

На момент підписання угод всі партнери мають мати валідовані PIC (відповідною службою валідації: REA Validation Services) та OID (Національним агентством в країні організації заявника).

Додатково, Вам варто перевірити список країн-членів та країн-партнерів Програми, оскільки країна реєстрації організації, як юридичної особи впливає на перелік відкритих можливостей.

Україна є країною-партнером Програми (Partner Country – Third Country Not Associated to the Programme) та входить до Регіону 2 країн Східного Партнерства (Region 2. Eastern Partnership).

Ініціювати та координувати підготовку проєкту може будь яка країна/ організація, проте заявником може бути саме визначена організація з відповідної країни-учасниці як вказано в правилах конкретного конкурсу.

Подача заявок у партнерстві

Портал Європейського Союзу Funding and Tenders Opportunities Portal – FTOP, для централізованих конкурсів, які координує Європейське виконавче агентство з питань освіти і культури, є вікном для ознайомлення з деталями і умовами, подання заявок на конкурси, доступу до результатів та допоможе знайти потенційних партнерів для підготовки проєктів у відповідних розділах для конкретних конкурсів.

Пошук потенційного партнера для спільної проєктної заявки

Портал Erasmus+ and European Solidarity Corps – є вікном доступу до конкурсів децентралізованих напрямів, які координують Національні агентства Еразмус+ в країнах-членах Програми є вікном для подання заявок для участі в конкурсах заявниками з країн-членів Програми та доступу до пошуку партнерів і оголошених результатів.

Портал Еразмус+ та Європейський корпус солідарності

Індивідуальні учасники

Якщо Ви хочете взяти участь самостійно, цілком імовірно, що вам потрібно буде подати заявку через таку організацію, яка впроваджує проєкт Еразмус+, наприклад: Ваш заклад освіти, навчальний центр, молодіжна організація, через конкурси на вебсайтах проєктів, каталог спільних магістерських програм тощо.

Звертаємо увагу, що відповідно до Вашого місцеперебування (національність, місце навчання, країна проживання) перелік можливостей для Вас може змінюватись.

Особливості воєнного стану в Україні

Після початку війни проти України для українців Європейська Комісія відкрила гнучкі процедури подання заявок та отримання індивідуальних грантів для працівників і студентів закладів освіти, молоді, молодіжних працівників і волонтерів. Опис таких виняткових заходів для України – тут.

Допомога ЄС українцям, які є тимчасово переміщеними.

Перевіряйте інформацію щодо студентських чи інших віз на сайтах посольств країни мобільності. Уточнюйте можливість перетину кордону на основі біометричного паспорту з можливістю оформлення дозволу на проживання на період навчання вже після прибуття до країни мобільності.

Важливо перевіряти обмеження щодо правил перетину кордону, особливо для певної категорії осіб на сайті Державної прикордонної служби України. Відтермінування строку мобілізації під час воєнного стану не надає право перетину кордону автоматично. Рішення приймає прикордонник на основі поданого пакету документів. Інформуйте приймаючу сторону про ризики пов’язані із можливою затримкою чи про можливість зміни формату участі на змішаний чи віртуальний тип мобільності.

Детальніше про індивідуальні можливості для учасників з України.


 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux