• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
9 українських компаній отримали сертифікати «Роботодавець, дружній до молоді»
опубліковано 26 жовтня 2021 року о 16:07

26 жовтня Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» за підтримки Міністерства молоді та спорту України та IREX в межах ініціативи «Пакт заради молоді – 2025» та програми «Мріємо та діємо» провели підсумки пілотної сертифікації компаній «Роботодавець, дружній до молоді».

Участь у сертифікації взяли представники приватного сектору, одна міська рада, а також один молодіжний центр. З 10 учасників пілотної програми - 9 успішно пройшли аудит і були нагороджені сертифікатами.

Координатор платформи Career Hub Центру «Розвиток КСВ» Тарас Деркач: «Сьогодні ми підбиваємо підсумки програми сертифікації компаній, яка допоможе стати їм ще більш дружніми до молоді, створювати нові якісні робочі місця, гідні умови роботи, де молодь зможе реалізувати себе, відчути, що її підтримують та досягти всього, чого бажає».

Програма сертифікації передбачає проведення аудиту компаній/організацій та сертифікацію за рівнями «А» (100-90 балів), «В» (89-70 балів), «С» (69-50 балів) на основі 34 критеріїв, розроблених навесні 2021 року в межах інформаційної кампанії для молоді, а також фокус-груп, проведених із роботодавцями та молодими людьми.

Сертифікатом рівня «С» нагородили Reikartz Hotel Group, Альфа-Банк Україна, Тернопільську міську раду, Укрзалізниця. Сертифікатом рівня “В” нагородили Укртелеком, Goodvalley Ukraine, UKRSIBBANK BNP Paribas Group та Промавтоматика Вінниця. Сертифікатом рівня «А» - Coca-Cola HBC Ukraine.

Директорка департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України Ірина Бєляєва: «Ми як Міністерство зі свого боку будемо робити все можливе, щоб про ці компанії дізналися більше. Щоб визнання цих компаній, як дружніх до молоді, сприяло їхньому розвитку. Для нас не є першочерговим просто працевлаштування молоді. Для нас важливо, щоб робота приносила молодим людям можливості для саморозвитку. Компанії, які сьогодні з нами, створюють ці можливості, і ми впевнені, будуть це покращувати. Ми ж зі свого боку будемо за цим стежити».

Аудит компаній та організацій проводили за такими аспектами:

 • корпоративна культура;
 • політика найму та адаптації на робочому місці;
 • умови праці;
 • особистісне і професійне зростання молоді;
 • зовнішні молодіжні проєкти.

Заступниця директорки програми «Мріємо та діємо» Юлія Ткачук: «Дослідження показують, з розвитком ринку для молоді все менш важливою є лояльність до якоїсь однією компанії чи сфери діяльності. Компанії можуть стати дружніми до молоді, показуючи, що вони - це саме те місце, куди молодь повинна йти, і демонструючи конкретні речі, які компанії чи організації роблять для задоволення спільних інтересів роботодавця і молодої людини. Національне опитування молоді програми «Мріємо та діємо» показує, що для молоді основним чинником мотивації піти на ту чи іншу роботу є не зарплата, а можливість самореалізації. Тож сертифікація - це не лише про якісь «плюшки» - яскраві пуфики, чи корпоративні вечірки двічі на рік, а й про спроможність організацій і компаній створити сприятливе середовище, де молодь матиме можливість розкрити свій потенціал».

В межах аудиту експерти оцінювали надані компаніями/організаціями документи, інформацію про політики і практики компанії/організації у підтримці та розвитку молоді, які знаходяться у відкритому доступі, а також проводили опитування працівників/ць компаній/організацій віком до 35 років.

Експертка Центру «Розвиток КСВ» Алла Зінченко: «Головна мета цієї сертифікації - суспільне визнання компаній, які роблять комфортні умови праці для молоді. Крім цього, сертифікація є мотиватором для роботодавців покращувати свої політики і практики, адже вдосконалюючись, ви отримуєте не тільки хороших співробітників/ць, а й покращуєте бренд роботодавця».

Сертифікат «Роботодавець, дружній до молоді» буде дійсним 2 роки. Після чого за бажанням компанії можуть пройти повторний аудит.

Наступна сертифікація українських компаній та організацій буде анонсована у грудні 2021 року. Її зможуть пройти всі бажаючі компанії та організації сплативши сертифікаційний внесок, а також на основі мотивації та впливу компаній чотири роботодавці буде обрано організаторами для проходження сертифікації безкоштовно.

Сертифікацію проводить Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» і Career Hub у межах програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія).

Career Hub – експертна платформа Центру «Розвиток КСВ», яка об’єднує молодь, роботодавців, державні органи та освітні заклади для кар’єрного розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux