• Людям із порушенням зору
Черговий тріумфальний виступ українських плавців у Токіо
опубліковано 31 серпня 2021 року о 13:49

Ще 7 нагород здобули українські плавці у сьомий змагальний день.

Андрій Трусов завоював золоту медаль, вигравши фінал на дистанції 50 метрів вільним стилем (клас S7). Для 21-річного спортсмена - це вже п’ята нагорода на Паралімпійських іграх у Токіо. Раніше він став чемпіоном на дистанції 100 метрів вільним стилем, та володарем срібних медалей на 400-метрівці вільним стилем та 200-метрівці комплексним плаванням. Також у доробку Трусова «бронза» у командній естафеті 4х100 вільним стилем.

На цій же дистанції бронзовим призером став 27-річний плавець з Полтави Євген Богодайко (клас S7). В активі українця вже є золота медаль, яку він здобув на дистанції 100 метрів брасом.

Зі світовим рекордом виграв свою четверту медаль Паралімпіади-2020 Максим Крипак. На дистанції 100 метрів батерфляєм він став володарем «золота» та побив світовий паралімпійський рекорд, який належав українцю Денису Доброву (клас S10). До цього Крипак виборов золоту нагороду на дистанції 100 метрів вільним стилем, «срібло» на дистанції 50 метрів вільним стилем та «бронзу» в естафеті 4х100 вільним стилем.

Чергові нагороди у плаванні також здобули  Максим Верекса, Василь Крайник та Єлизавета Мерешко.

Веракса став срібним призером на дистанції 100 метрів вільним стилем (клас S12). У боротьбі за «золото» він відстав лише на 0.18 секунд від азербайджанця Рамана Салея.

Василь Крайник зайняв третє місце на дистанції 200 метрів комплексним стилем (клас S14). Перемогу здобув представник Великої Британії - Різ Данн, другим став бразилець Габрієль Бандейра.

У запливі на 100 метрів вільним стилем бронзову нагороду виграла Єлизавета Мерешко (клас S7). Це вже четверта нагорода для українки у Токіо («золото» на 100-метрівці брасом та 50-метрівці вільним стилем, «бронза» на 200-метрівці комплексним плаванням).

Також українські плавці Марина Піддубна, Максим Веракса, Анна Стеценко та Кирило Гаращенко здобули «бронзу» у змішаній естафеті 4х100 метрів вільним стилем.

Вітаємо з тріумфальним виступом плавців-паралімпійців у Токіо та їх наставників!