Дев'ять медалей завоювали паралімпійці у п’ятий змагальний день у Токіо
опубліковано 29 серпня 2021 року о 16:30

У п’ятий день змагань на XVІ літніх Паралімпійських іграх Національна збірна команда України завоювала 9 медалей – 2 золоті, 5 срібних та 2 бронзові.

Українська легкоатлетка Оксана Зубковська виграла золоту медаль у змаганнях зі стрибків у довжину. Вона виграла фінал у класі Т12 з результатом 5,54 метра.  Для Зубковської це четверте «золото» на Паралімпіаді: вона вже ставала паралімпійською чемпіонкою на Іграх у Пекіні, Лондоні та Ріо.

Також паралімпійським чемпіоном став Роман Полянський - в одиночному академічному веслуванні на 2000 метрів. Він фінішував за 9:48,78 хвилини.

Знову успішно виступили українські плавці, які здобули ще чотири нагороди. Три з чотирьох нагород - срібні. Також в активі наших плавців одна бронзова медаль.

У запливі на 400 метрів вільним стилем другим фінішував Андрій Трусов (клас S7). Для українця - це друга медаль у Токіо. Перед цим він виграв срібну медаль у комплексному плаванні на дистанції 200 метрів.

Ще одне «срібло» приніс Україні Денис Остапченко на дистанції 50 метрів на спині (клас S3).

У плаванні на дистанції 50 метрів вільним стилем срібну та бронзову нагороди виграли Ілля Яременко та Максим Веракса (клас S13).

Володаркою срібної медалі також стала українська легкоатлетка Анастасія Мисник, яка посіла друге місце у змаганнях зі штовхання ядра (клас S13). ЇЇ результат - 14,16 метра.

У змаганнях серед  дзюдоїстів бронзову нагороду у вагові категорії до 90 кг здобув Олександр Назаренко (клас В2).

За підсумками п’яти змагальних днів Паралімпійських ігор у Токіо збірна України посідає п'яте місце у загальному медальному заліку.

В активі українських паралімпійців 43 медалі: 10 золотих, 22 срібних і 11 бронзових.

Вітаємо Національну паралімпійську збірну команду України з чудовим виступом! Пишаємося!