Мінмолодьспорту підтримує соціальні ініціативи, спрямовані на доступність та доброчесність спорту
опубліковано 09 червня 2021 року о 12:13

Вчора відбувся захід за ініціативи Всеукраїнського центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» та PM Foundation, де стартувала соціальна кампанія «Стоп дискримінація. Кожен має право на спорт». У презентації проєкту взяли участь і представники команди заступників Міністра молоді та спорту України - Андрій Чесноков та Матвій Бідний.

Мета ініціативи — боротьба з хибними стереотипними та дискримінаційними уявленнями про те, що для занять спортом можуть існувати перешкоди через інвалідність, стать чи інші ознаки. Її хештег — #стоп_дискримінація.

«У сучасній Україні, на жаль, все ще гострими й здебільшого невирішеними залишаються питання доступності та безбар’єрності спорту, наявності проявів дискримінації у спорті за різними ознаками, але завдяки таким ініціативам можна привертати увагу суспільства та влади до соціально важливих питань. Кожна людина має право на спорт в якості одного з основних його прав, яке означає можливість кожного займатися спортом, без дискримінації, у форматі взаєморозуміння, дружби, солідарності та чесної гри. Будь-яка форма дискримінації по відношенню до особи (расового, релігійного, політичного характеру, або за ознакою статі) – несумісна з тими цінностями, які несе у собі спорт та фізичне виховання», – наголосив Матвій Бідний.


У свою чергу, заступник Міністра з питань європейської інтеграції Андрій Чесноков зазначив, що фундаментальним у спорті є забезпечення прав людини, зокрема головних гравців у спортивному секторі – спортсменів. А захист від расизму і расової дискримінації є правом людини, яке також має бути гарантовано атлетам.

«Наразі Радою Європи розробляються зміни до Європейської спортивної хартії, і одним із ключових питань цього документа є забезпечення прав людини у спорті, що включає питання боротьби з дискримінацією, мовою ворожнечі та расизмом. Своєю чергою, Міністерство як орган державної влади, вповноважене забезпечувати створення рівних можливостей для занять спортом для всіх громадян, протидіяти расизму і расової дискримінації в цій сфері. Саме тому новою Стратегією розвитку фізичної культури і спорту на період до 2028 року передбачено проведення у спортивному середовищі заходів, зокрема просвітницьких кампаній, спрямованих на боротьбу з гендерними стереотипами, расизмом у спорті, насильством у спорті та дискримінацією осіб з інвалідністю», – наголосив Андрій Чесноков.


Для спорту не існує обмежень, спорт – має бути доступним для всіх!Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux