На Донеччині вперше призначать щомісячні стипендії тренерам
опубліковано 21 січня 2020 року о 17:49

Головував на засіданні заступник голови Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін. Про кандидатури тренерів, які претендують на отримання стипендій з обласного бюджету в 2020 році, доповів начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик.

Вадим Філашкін і Володимир Мицик наголосили, що призначення щомісячних виплат тренерам Донеччини відбудеться вперше: раніше стипендії отримували тільки спортсмени, а за успішні виступи на міжнародній арені атлети та їх наставники заохочувались одноразовими грошовими винагородами. Основою для цього стало розпорядження голови обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Павла Кириленка від 21.12.2019 № 1459/5-19 «Про затвердження Положення про стипендії тренерам Донецької області».

Основна мета надання стипендій – це підтримка і стимулювання розвитку спорту вищих досягнень у регіоні. Після детального розгляду кандидатур відбулось голосування членів обласної комісії, за підсумками якого погоджено список тренерів-стипендіатів Донецької області на 2020 рік.

Для наставників з олімпійських видів спорту передбачено 20 стипендій. Так, виплати в розмірі трьох прожиткових мінімумів отримуватимуть: тренер з вільної боротьби Григорій Шепелєв, тренер з важкої атлетики Віктор Романчук, тренери з легкої атлетики Анатолій Бойко, Володимир Ліщук, Костянтин Степанцов, Олена Чумак, Вадим Чумаченко, Олександр Шевченко, тренер зі стрибків у воду Анатолій Головань, тренер з тхеквондо (ВТФ) – Юрій Бірюков. Ще 10 стипендій у розмірі двох прожиткових мінімумів серед представників 8 олімпійських видів спорту розподілені так: бокс – Ярослав Підмастерчик, боротьба вільна – Олександр Веремієнко, Андрій Єфремов, Олег Нікіфоров, боротьба греко-римська – Олег Євтушенко, важка атлетика – Володимир Худін, велосипедний спорт – Валерій Красов, легка атлетика – Тетяна Серорез, стрільба кульова – Ірина Сухорукова, триатлон – Георгій Драгулян.

Стипендії у розмірі двох прожиткових мінімумів також отримуватимуть 5 тренерів з неолімпійських видів спорту: Іван Збандут (пауерліфтинг), Віталій Болдирєв (ушу), Віталій Лі та Артем Дріга (кікбоксинг WAKO), Олег Рева (сумо).

Ще 5 стипендій у розмірі двох прожиткових мінімумів передбачено для тренерів спортсменів з інвалідністю: В’ячеслав Понька та Наталія Василенко (легка атлетика), Андрій Казначеєв (плавання), Ігор Котляров (пауерліфтинг), Віктор Дементьєв (велосипедний спорт).

Члени обласної комісії зауважили, що кількість тренерів, які заслуговують на матеріальне заохочення, перевищує наявні 30 місць у переліку стипендіатів. Тому в разі зниження спортивних результатів, невиконання індивідуального плану підготовки, припинення виступів або дискваліфікації спортсмена, що буде виявлятися завдяки щомісячному моніторингу, у наведеному списку проводитимуться заміни.

Передбачається, що розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації про призначення стипендій буде затверджено до кінця січня 2020 року, і тренери Донеччини отримуватимуть щомісячні виплати, починаючи з 1 лютого 2020 року.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux