"Пакт заради молоді-2020": як компанії змінили життя молодих людей за 4 роки
опубліковано 18 березня 2020 року о 11:27

“Пакт заради молоді-2020” вперше був заснований 17 березня 2016 року з метою об’єднати зусилля компаній, держави та освіти для вирішення проблем працевлаштування молодих людей в Україні. За чотири роки існування ініціативи, Пакт підписали 146 роботодавців з різних регіонів України, серед яких 70 активно впроваджують програми працевлаштування молоді. Пакт було визнано на Європейському рівні як одну з найефективніших ініціатив для молоді, а на глобальному рівні ООН назвало однією з кращих практик у досягненні SDG #8.

Марина Саприкіна, голова правління Центру “Розвиток КСВ” та ініціаторка Пакту зазначила:

“Рівно 4 роки тому ми вперше з партнерами: Міністерством молоді та спорту України, Фондом ООН у галузі народонаселення підписали “Пакт заради молоді”, і зараз стоїмо перед дуже важливим етапом розвитку ініціативи. Спільними зусиллями ми провели десятки заходів у більше ніж 20 містах України і спільно працевлаштували понад 40 000 молодих людей. Цей рік стане завершальним для Пакту, і ми прагнемо зробити його неймовірно крутим інструментом для подальшого працевлаштування молоді, та проявів соціальної відповідальності українських компаній”.

За словами Павла Замостьяна, заступника представника UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення України, роль Пакту в майбутньому лише зростатиме, адже молодь стикатиметься з новими потребами та викликами.

“Пакт заради молоді” відбувся як ініціатива, яка показала конкретні підходи, рішення до співпраці між бізнесом, владою, академічними установами, молодіжними організаціями у вирішенні проблем щодо працевлаштування молоді та збільшення її конкурентоспроможності. Сьогодні нам потрібно проаналізувати виклики, та подумати про розробку конкретного плану подальшій дій”.

Особливу увагу Павло Замостьян закликає звернути на роль та участь регіональних компаній для розвитку молоді в регіонах. На його думку, одна з необхідних умов Пакту - надати можливості для розвитку та працевлаштування молодих людей не лише у великих містах, а й у найвіддаленіших регіонах України.

Олександр Ярема, голова Державного агентства розвитку молоді та громадянського суспільства наголосив на важливості об’єднувати спільні зусилля для працевлаштування молоді.

“Починаючи з невеликої пілотної ініціативи, за 4 роки існування Пакту ми пройшли справді великий шлях. Для Міністерства - це одна з перших великих програм, у якій довелося поєднати зусилля бізнесу, держави, гродського середовища задля досягнення конкретних цілей, які визначені в умовах Пакту. Ці цілі є надзвичайно важливими для української молоді, адже це нові робочі місця, нові програми стажування, розвиток партнерств між освітою та бізнесом. В умовах нових викликів нам потрібно зробити все можливе, аби надати молоді нові можливості для реалізації свого потенціалу”.

В рамках квартальної зустрічі, представники компаній-підписантів розповіли про реалізовані проєкти у своїх компаніях на тему зайнятості молоді. Наприклад, компанія Kredobank реалізовує програму “Absolvent”, та надає унікальну можливість студентам та випускникам навчальних закладів почати працювати вже на старших курсах. Протягом 10 місяців студенти 4-5 курсів та випускники ВНЗ мають змогу працювати у різних департаментах Банку з офіційним працевлаштуванням.

”В цьому році ми збільшили кількість учасників програми, замість 20 у ній бере участь 40 студентів. Завдяки цій програмі Банк має досить якісний кадровий резерв молодих працівників, і може пропонувати їм роботу”, - розповідає Віктор Галичинський, керівник прес-служби АТ « Кредобанк».

Компанія Укртелеком у 2020 році планує продовжити практики для технічних спеціальностей та стажування для студентів, а також запускає восьмий сезон проєкту “Кращі з Укртелекомом”. Це програма, в якій студенти зустрічаються з ТОП-менеджерами компаній, а також мають доступ до Телеграм-каналу з питань старту кар'єри.

Компанія Nestle має на меті запустити дуальну освіту в напрямку професійно-технічної підготовки молоді, в той час як агрохімічна компанія “Сингента” продовжує реалізувати освітній проєкт “Generation A”, що дає можливість студентам аграрних університетів відвідати освітні модулі з агрономії, маркетингу, продажі, soft skills. По завершенню найкращі студенти запрошені на стажування та практику.

Після презентації компанії власних програм, учасники обговорили ряд пропозицій щодо покращення Пакту у 2020 році, серед яких: інформування більшої кількості органів влади про ініціативу, проведення онлайн-заходів, розробка опитування щодо створення цінності для підписантів, проведення вивчення досвіду закордонного законодавства щодо пільг для компаній, які наймають молодь, створення робочої групу за участі МОН щодо співпраці навчальних закладів та компаній, залучення активних викладачів, подолання проблеми бюрократизації, об'єднання спільноти ректорів українських ЗВО навколо питання якісної підготовки кадрів, та працевлаштування молоді в українських компаніях.

______________

Український Пакт заради молоді-2020 – це продовження загальноєвропейської ініціативи щодо вирішення проблем працевлаштування молоді. Підписуючи документ, ТОП-менеджери компаній зобов’язалися сприяти створенню мінімум 700 партнерств між бізнесом та освітнім сектором і забезпечити 50 000 місць для стажування та першої роботи молоді, сприяти умови для забезпечення менторською підтримкою 1000 молодих людей до 2020 року. Детальніше про Пакт на сайті https://careerhub.in.ua/pact-for-youth-2020

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux