Позиція Мінмолодьспорту щодо вживання допінгу
опубліковано 02 серпня 2021 року о 11:42

Використання заборонених речовин і методів як допінгу є однією з проблем сучасного світового спорту, цей фактор підриває довіру до спортивних змагань і чесного суперництва та шкодить здоров’ю спортсменів. 

Допінг у спорті ― це обман, який нехтує принципами спортивної доброчесності та справедливої гри.

Україна приєдналася до всіх міжнародних документів, спрямованих на боротьбу з допінгом: так, у 2001 році було ратифіковано Антидопінгову конвенцію Ради Європи, а в 2004 році ― Додатковий протокол. У 2006 році Україна стала однією з перших країн, які ратифікували Міжнародну конвенцію ЮНЕСКО про боротьбу з допінгом у спорті.

Міністерство молоді та спорту і Національний олімпійський комітет України категорично засуджують дії спортсменів, які порушують антидопінгові правила, принципи чесної гри і морально-етичні норми спорту. Незважаючи на всі здобуті регалії та попередні заслуги, атлети з позитивними допінг-пробами мають понести справедливе покарання у вигляді відсторонення від змагань, анулювання результатів їхніх виступів і застосування до них фінансових санкцій, зокрема позбавлення їх державних стипендій. 

Цей аспект регулюється указом Президента №907/2011 «Про державні стипендії чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор».  В пункті 9 Положення про державні стипендії чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор стверджується, що стипендіат може бути позбавлений державної стипендії Президентом України за поданням Міністерства молоді та спорту України в деяких випадках. Зокрема у випадку «дискваліфікації Міжнародним олімпійським комітетом, Міжнародним паралімпійським комітетом, іншою міжнародною спортивною організацією або національною спортивною федерацією з відповідного виду спорту», а також у випадку «порушення вимог антидопінгового законодавства».  

Порушення прав чистих спортсменів ставить під загрозу етичні принципи та виховні цінності спорту, нівелює принципи чесної гри, та має негативний влив на молоде покоління.

Україна і надалі буде продовжувати політику нульової толерантності до допінгу, захищати права чистих спортсменів, та  боротися з маніпуляціями у спорті, співпрацювати на національному та світовому рівні з організаціями, які підтримують принципи чистого спорту.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux