A+
  • Людям із порушенням зору
Спортивні підсумки 2022 року від Міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта
опубліковано 30 грудня 2022 року о 08:46

«Я хочу подякувати всім федераціям, тренерам, спортсменам, які у 2022 році згуртувалися, знайшли в собі сили виступати і перемагати на міжнародних змаганнях. Більше трьох тисяч медалей ми виграли на міжнародній спортивній арені», - сказав сьогодні Міністр молоді та спорту України, президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт під час міжрегіонального інформаційного марафону «СуспільнеСпротив».

• У трійці визначних спортивних здобутків 2022-го Міністр зазначив такі:
  • на XXIV зимових Олімпійських іграх 2022 року, що відбулися в м. Пекін (КНР), фристайліст Олександр Абраменко здобув  срібну медаль з лижної акробатики;
  • на Всесвітніх іграх у Бірмінгемі (США) українська збірна команда посіла третє місце у медальному заліку. Це найкращий результат за всю історію участі українських спортсменів у Всесвітніх іграх. За підсумками змагань збірна України виборола  45 медалей, яких  16 – золотих, що теж є рекордом для України;
  • на Дефлімпійських іграх українці стали абсолютними чемпіонами і встановили історичний рекорд – 138 медалей.

Під час ефіру Вадим Гутцайт поінформував глядачів телеканалу про вплив війни на діяльність Мінмолодьспорту, стан спортивної інфраструктури та відновлення пошкоджених об’єктів, санкції проти російських і білоруських спортсменів, підтримку Президента України Володимира Зеленського, а також фінансову допомогу регіональним відділенням НОК України на 2023 рік для популяризації олімпійських видів спорту.

«Ми тримаємо наш спортивний фронт і показали всьому світові, що українці — нація переможців, що Україна — спортивна. І взагалі — Україна була, є і буде», — резюмував Вадим Гутцайт.