У Києві відбувся Героїчний комплекс «ВІКІНГ» на честь Героя України Олександра Чуба

опубліковано 23 червня 2026 року о 17:37

Цими вихідними у Києві відбувся Героїчний комплекс «ВІКІНГ», присвячений пам’яті Героя України Олександра Чуба — молодшого лейтенанта, бійця підрозділу спеціального призначення Головного управління розвідки Міністерства оборони України, удостоєного ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Олександр Чуб із перших днів повномасштабного вторгнення виконував надскладні бойові завдання у складі спецпідрозділу ГУР МО України. Він став одним із ключових учасників операції зі звільнення острова Зміїний, де одним із перших висадився на тимчасово окуповану територію та відкривав шлях своїм побратимам.

Захід об’єднав 210 учасників — молодь, ветеранів, військовослужбовців, представників громадськості та всіх небайдужих, які долучилися до вшанування пам’яті українського воїна через спорт, командну взаємодію та спільне подолання випробувань.

Спортивна подія об’єднала людей із різним рівнем фізичної підготовки, життєвим досвідом та потребами. Героїчний комплекс був організований за принципами безбар’єрності та доступності: усі випробування адаптували таким чином, щоб кожен охочий міг долучитися до участі відповідно до власних можливостей. Це дозволило створити простір підтримки, взаємоповаги та єдності, де головними стали не результати, а сила духу, командна взаємодія та готовність долати виклики разом.

Кожен етап комплексу став символом незламності, мужності та вдячності українським захисникам і захисницям, які продовжують боротися за свободу та незалежність України. Водночас захід продемонстрував важливу роль спорту як інструменту згуртованості, відновлення, соціальної адаптації та підтримки людей різного віку й можливостей.

Героїчний комплекс «ВІКІНГ» став не лише спортивною подією, а й нагодою вшанувати пам’ять Героя України Олександра Чуба та нагадати про цінності, за які сьогодні борються українські воїни: свободу, гідність, єдність і взаємну підтримку.

Захід реалізовано ДУ «Агенція масового спорту України» за підтримки Міністерства молоді та спорту України в межах реалізації флагманського проєкту «Активні парки: локації безбар’єрного дозвілля (адаптивний спорт)» у рамках Національної стратегії безбар’єрного простору за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux