A+
  • Людям із порушенням зору
Україна показала найкращий результат за всю історію участі у Всесвітніх іграх
опубліковано 18 липня 2022 року о 10:37

Рекордна кількість нагород — 45 медалей (16 золотих, 12 срібних, 17 бронзових) і третє місце у медальному заліку — такий підсумок виступу наших спортсменів на Всесвітніх іграх-2022.

Це найвище досягнення збірної України на Всесвітніх іграх, у яких вона бере участь з 1993 року.

В останній день змагань, 17 липня, колекцію українських нагород у Бірмінгемі суттєво поповнили представники таїландського боксу Муей Тай.

Переможцями Ігор стали — Ігор Любченко (до 63,5 кг), Олег Приймачов (до 91 кг) та Анастасія Кулініч (до 48 кг). «Срібло» виборов Олександр Єфіменко (до 71 кг). «Бронзу» — Владислав Микитась (до 57 кг).

Нагадаємо, що Ігор Любченко та Олег Приймачов вже вдруге поспіль стали чемпіонами Всесвітніх ігор. У 2017 році вони виграли золоті нагороди у польському Вроцлаві.

У спортивній акробатиці чоловіча команда у складі Станіслава Кукурудза, Юрія Савки, Юрія Пуша та Тараса Яруша здобула бронзову нагороду.

Дякуємо нашим спортсменам і тренерам за історичний результат!

Зазначимо, що упродовж Ігор, тривала благодійна акція на підтримку України. З кожного квитка, проданого на змаганнях, один американський долар перераховувався на потреби України. За весь турнір було зібрано 54 тисячі доларів. Зібрані кошти підуть на відновлення спортивної інфраструктури.

Довідково:

Мінмолодьспорту спільно зі Спортивним Комітетом України та федераціями зі свого боку зробили все можливе для підготовки та участі національної збірної команди України у Іграх. Україну представляла найбільша кількість учасників за всю історію. Це був складний підготовчий період, враховуючи, що частина учасників перебувала на тимчасово окупованих територіях, деякі спортсмени служать у лавах ЗСУ, Нацгвардії, тероборони.

Попри все:

• проведено більше 45 НТЗ за кордоном;
  • проведено серію семінарів із питань спортивної медицини та антидопінгового законодавства з представниками федерацій;
  • здійснено закупівлю малоцінного інвентарю та спеціальної форми;
  • закуплено спортивну форму для участі у Іграх.

За окремою бюджетною програмою на підготовку та участь у Іграх передбачено 69 млн грн:

• 31 млн грн — на саму участь у Іграх;
  • 9 млн грн — на проведення НТЗ;
  • 29 млн грн — на виплати винагород (1 місце — 480 тис. грн; 2 місце — 400 тис. грн, 3 місце — 240 тис. грн).