Українські борці здобули п'ять медалей та дві олімпійські ліцензії на чемпіонаті світу-2023
опубліковано 25 вересня 2023 року о 11:45

У столиці Сербії Белграді завершився чемпіонат світу з греко-римської, вільної та жіночої боротьби. Збірна України виборола п’ять медалей та дві олімпійські ліцензії на Олімпійські ігри-2024 в Парижі.  В активі команди одна срібна та чотири бронзових нагороди.

«Срібло» нашій команді принесла Юлія Ткач-Остапчук у ваговій категорії до 59 кілограмів.

На шляху до медалі українка вибила росіянку Анастасію Сідєльнікову (5:4), яка виступала в нейтральному статусі. Після сутички Юлія відмовилася потиснути руку спортсменці з держави-терористки.

Також Юлія Ткач-Остапчук перемогла норвежку Отелі Хоі (5:0), а в півфіналі здолала німкеню Єлену Бруггер (2:0).

У фінальному поєдинку Юлія поступилася Чжан Ці з Китаю (1:4).

Бронзовою призеркою у жіночій боротьбі стала Ірина Коляденко (вага до 62 кг). Крім того, Коляденко здобула олімпійську ліцензію для України.

На третю сходинку п'єдесталу зійшли Василь Михайлов (боротьба вільна, до 79 кг),  Ярослав Фільчаков (греко-римська боротьба, до 82 кг), а також олімпійський чемпіон Жан Беленюк (греко-римська боротьба, до 87 кг), який здобув упевнену перемогу у сутичці за 3-тє місце та виборов для України олімпійську путівку.

Вітаємо українських спортсменів та тренерів з нагородами!