Український дрифтер став переможцем на перших Всесвітніх автоспортивних іграх FIA-2019
опубліковано 07 листопада 2019 року о 15:17

Додому українці повернулася із золотом, третім командним місцем та відзнакою Міжнародної Автомобільної федерації (FIA).

Програма перших Всесвітніх автоспортивних ігор включала шість дисциплін: GT Cup, Touring Car Cup, Formula 4 Cup, Drifting Cup, Karting Slalom Cup, Digital Cup.

Враховуючи, що Всесвітні автоспортивні ігри визначено пріоритетним напрямом інтеграції автоспорту до Олімпійського руху, Автомобільною федерацією України, за сприяння Мінмолодьспорту, було сформовано Національну команду України у складі трьох спортсменів.

У Karting Slalom Cup Україну представляли юніори 16-річна Вероніка Кононенко та 15-річний Георгій Красько.

Георгій Красько - багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів України з картингу, має звання майстра спорту.

Вероніка Кононенко лише розпочинає свій шлях в автоспорті, досі картингом займалась на любительському рівні.

У дисципліні Karting Slalom Cup Вероніка та Георгій змагалися єдиною командою. Змагання проходили у форматі паралельного слалому-естафети.

Українці потрапити до ТОП-16 та за результатами посіли 13 місце з 29 національних команд-учасниць.

Та переможною для національної збірної стала дисципліна Drifting Cup, де честь країни відстоював чемпіон України з дрифтингу, багаторазовий переможець міжнародних та національних змагань з дрифтингу Дмитро Іллюк.

Він виборов перше місце, обійшовши всіх суперників з 22 країн світу.

Перемога Дмитра Іллюка дозволила національній збірній посісти на Всесвітніх автоспортивних іграх FIA-2019 почесне третє загальнокомандне місце (поділивши його з командами Нідерландів та Японії).

Окрім того, під час нагородження Автомобільна федерація України отримала відзнаку від FIA.