A+
  • Людям із порушенням зору
Україна перевершила позначку у 50 медалей на Паралімпійських іграх у Токіо
опубліковано 30 серпня 2021 року о 16:46

Національна паралімпійська збірна України у шостий змагальний день виграла 11 нагород і залишається на п’ятому  місці у загальному медальному заліку із 54 нагородами, серед яких - 12 золотих, 27 срібних і 15 бронзових.

Паралімпійськими чемпіонами стали Марина Литовченко з настільного тенісу та плавець Андрій Трусов.

У фіналі Литовченко впевнено перемогла Маляк Алієву з ПКР і стала володаркою золотої нагороди (клас 6).

Це її друга особиста паралімпійська нагорода та перша золота у кар'єрі. До цього у 2016 році Марина була третьою у Ріо.

Ще одне «золото» Україні приніс плавець Андрій Трусов, який на дистанції 100 метрів вільним стилем фінішував зі світовим рекордом (клас S7).

У Токіо Трусов також став володарем срібних медалей на дистанції 400 метрів вільним стилем та 200-метрівці комплексним плаванням.

Срібні нагороди до скарбнички збірної вибороли: Віктор Дідух (настільний теніс, клас 8), Андрій Дорошенко (стрільба з пневматичної гвинтівки із 10 метрів, клас SH1), Михайло Сербін (плавання на 200 метрів комплексним стилем, клас S11), Ігор Цвєтов (легка атлетика, біг на 100 метрів, клас T35) та Яна Лєбєдєва (легка атлетика, метання диска, клас F53).

Бронзові медалі для України здобули легкоатлети Роман Павлик (стрибки у довжину, клас,T36) , Зоя Овсій (метання диска, клас F53) та Ірина Щетнік зі стрільби з пневматичної гвинтівки із 10 метрів (клас SH1).

Також бронзові медалі завоювала естафетна команда у складі Андрія Трусова, Дениса Дуброва, Юрія Божинського та Максима Крипака. Наша команда вперше в історії здобула нагороду у плаванні 4х100 вільним стилем на Паралімпійських іграх.

Вітаємо Національну паралімпійську збірну команду із здобутими нагородами! Пишаємося!