Восьмий змагальний день Паралімпіади-2020 приніс Україні вже п’ять нагород
опубліковано 01 вересня 2021 року о 12:52

16 золоту медаль для нашої країни виборов Максим Крипак на дистанції 400 м вільним стилем, а на стометрівці брасом Яна Бережна фінішувала третьою. Також маємо дві медалі у кульовій стрільбі та одну - в настільному тенісі.

Для Крипака фінал Паралімпіади-2020 на 400-метрівці став п'ятим. Попередні чотири закінчилися для нього чотирма нагородами. У фіналі 400 м вільним стилем Крипак був одним із претендентів на медалі, адже чинний світовий рекорд на цій дистанції належить саме українцю. У результаті, Крипак і став переможцем. Його час - 3.59.62 хвилини.

Для Яни Бережної - це перша медаль на цій Паралімпіаді та 72-га для збірної України.

Ці Ігри для плавчині стали третіми в кар'єрі. На своїй дебютній Паралімпіаді 2012 року в Лондоні Бережна здобула «срібло» в цій же дисципліні. У 2016-му в Ріо вона зупинилася за крок до п'єдесталу та стала четвертою.

21-річна Ірина Щетнік стала третьою у фіналі з пневматичної гвинтівки з 10 метрів (клас SH1).  Для українки це вже друга «бронза» на Паралімпійських іграх у Токіо.

Василь Ковальчук здобув «срібло» у цій же дисципліні, але в класі SH2.

Бронзову медаль для паралімпійської збірної завоював дует Івана Мая та Лева Каца у настільному тенісі (клас S9). Спортсмени посіли третє місце, поступившись тенісистам з Китаю - Ї Кін Жао та Хао Ліану.

Вітаємо з гідними виступами наших спортсменів! Вболіваємо за Україну!