Запуск Програми Ради Європи «Молодь за демократію в Україні»: запрошуємо органи місцевого самоврядування взяти участь у проєкті «Молоді люди – повноправні громадяни»
опубліковано 08 липня 2020 року о 20:01

У межах цієї програми Рада Європи сприятиме посиленню участі молоді й громадської активності як в селах, так і в містах України (в тому числі молодих людей з інвалідністю, молоді з числа меншин, а також молодих мігрантів, біженців і внутрішньо переміщених осіб), шляхом розвитку спроможності зацікавлених сторін молодіжної політики та підвищення якості молодіжної політики й роботи з молоддю згідно зі стандартами Ради Європи.

Програма передбачає різноманітні заходи підтримки, такі як навчання в Інтернеті, заходи для розвитку потенціалу, консультації та наставництво, серію тренінгів з командоутворення, аналіз ситуації в молодіжній політиці, налагодження зв’язків та збори учасників, присвячені оцінюванню.

Програма складається з трьох основних компонентів:

- Підтримка змістовної участі молоді на місцевому рівні шляхом перегляду молодіжної політики та впровадження необхідних заходів, використовуючи директивні документи Ради Європи.

- Сприяння роботі з молоддю на основі підходів, що ґрунтуються на громадській участі та неформальній освіті в місцевих молодіжних центрах і молодіжних організаціях.

- Заохочення міжкультурного діалогу за допомогою молодіжної політики і програм роботи з молоддю, розширення можливостей меншин через молодіжну участь.

Запрошуємо органи місцевого самоврядування (районні, обласні, міські, районні в містах ради, селищні та сільські ради, об’єднані територіальні громади) з Житомирської, Закарпатської, Чернівецької, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської, Полтавської та Херсонської областей взяти участь у реалізації першого компоненту програми: проєкті «Молоді люди – повноправні громадяни».

Звертаємо Вашу увагу, що пріоритет при відборі учасників буде надаватися органами місцевого самоврядування, які:

1. Здійснюють повноваження на території, де молодь (14-35 років) становить щонайменше 20% від загальної кількості населення;

2. Відзначили у заявці як серйозну проблему – низький рівень громадської активності або участі молоді, особливо якщо ситуація гірша, ніж у сусідніх громадах або регіонах чи в середньому по Україні;

3. Створили або мають намір створити місцеву молодіжну раду або будь-який інший орган залучення молоді в процес ухвалення рішень.

Терміни реалізації програми: з вересня 2020 року по листопад 2021 року.

ВАЖЛИВО!

Участь у проєкті надасть можливість органам місцевого самоврядування зробити життя в громаді привабливим для молоді та спільно з молоддю розробити проєкти, які в подальшому будуть реалізовані за підтримки Ради Європи та Міністерства молоді та спорту України.

Як стати партнером програми?

Органи місцевого самоврядування, зацікавлені в програмі, подають на електронну адресу Youth.Ukraine@coe.int до 23:59 (за київським часом) 16 cерпня 2020 року такі скан-документи:

1) Анкету для потенційних учасників (заповнену в повному обсязі, та підписану представником органу місцевого самоврядування, який має повноваження з реалізації молодіжної політики);

2) Проєктна пропозиція, яку орган місцевого самоврядування хотів би реалізувати спільно з молоддю у своїй громаді (опис проєкту має відповідати п. 5 детального опису програми).

У разі включення органу місцевого самоврядування до учасників програми Ради Європи «Молодь за демократію в Україні», зазначений орган місцевого самоврядування отримає підтримку та сприяння на реалізацію вищевказаного проєкту.

Оцінювання зацікавленості й відбір органів місцевого самоврядування буде здійснюватися Керівним комітетом проєкту «Молодь за демократію в Україні», до якого входять представники Ради Європи та Міністерства молоді та спорту України, а також експерти з молодіжних питань.

Детальна інформація про програму «Молодь за демократію в Україні» та проєкт «Молоді люди – повноправні громадяни».

За додатковою інформацією звертайтеся до Ірини Бєляєвої, директора департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України: belyaeva2007@gmail.com.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux