• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Здобутки українців на ХХI молодіжний чемпіонат Європи з шашок-100 з класичної, швидкої та блискавичної гри
опубліковано 08 серпня 2019 року о 14:23

Найсильніші шашкісти Європи визначають чемпіонів та призерів серед юнаків та дівчат у п'яти вікових категоріях як особисто,так і у складі національних команд. Українську делегацію представляють 22 спортсмени з 8 областей. З 1 по 7 серпня пройшла класична гра, де взяли участь 270 спортсменів з 15 країн Європи. Національна збірна команда України здобула 5 медалей різного гатунку.

Чемпіонкою Європи серед дівчат до 10 років з 17 очками одноосібно стала Мусієнко Катерина (Харківська область). Також ще одна представниця Харківської області Куценко Василиса поділила 3-4 місце, але за додатковими критеріями зайняла 4 місце.

Серед хлопців до 10 років Золотар Тимур (Харківська область) посів друге місце, від першого місця він відстав на одне очко.

Запекла та довга боротьба була серед дівчат кадеток (до 16 років). Лобанова Дарина протягом турніру шла на перших позиціях. З однаковою кількістю очок та з однаковим коефіцієнтом вона поділила 1-2 місце з росіянкою Большаковою Альоною. У додатковому матчі Дарина поступилася конкуренці та зайняла друге місце. Також серед дівчат кадеток 3-4 місце поділила Мосієнко Дарина(Полтавська область) та за додатковими критеріями зайняла третє місце.

У молодіжному чемпіонаті Європи серед хлопців до 26 років ще одну срібну медаль здобув Пікіняр Василь ( Вінницька область). Він поділив з однаковою кількістю очок 1-2 місце, але за додатковими критеріями поступився італійцю Скагіанте Алесіо. Національна збірна команда України зайняла третє місце, пропустивши перед собою команди Росії та Білорусії. Чемпіонат Європи ще триватиме 8 та 9 серпня, відбудеться швидка та блискавична програми.