Лише третина українських підлітків будує плани щодо майбутнього навчання чи кар’єри. Про це свідчать результати дослідження «Індекс майбутнього», проведеного Фундацією Олени Зеленської.
Саме тому Міністерство молоді та спорту України реалізує флагманський проєкт «Хаби майбутнього» — мережу просторів, де молодь може отримати підтримку у плануванні життєвої траєкторії, професійному самовизначенні, розвитку навичок та посиленні економічної самозарадності.
У Вінниці з реалізацією проєкту ознайомилися перша леді України Олена Зеленська та Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний.
У межах візиту делегація відвідала Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат», який уже сьогодні є прикладом простору, де молоді люди можуть розвивати власні ідеї, реалізовувати творчі, наукові, соціальні та громадські ініціативи. У центрі відбувся тренінг «Картування майбутнього», під час якого учасники та учасниці визначали наявні можливості для молоді у своїх громадах. Захід став одним із перших кроків у реалізації проєкту «Хаби майбутнього» в пілотних регіонах. Особливістю тренінгу є підхід «рівний рівному», коли молоді люди після навчання самі стають наставниками та амбасадорами можливостей для своїх однолітків.
Олена Зеленська та Матвій Бідний поспілкувалися з учасниками та учасницями тренінгу та обговорили, які інструменти й можливості потрібні для впевненого планування свого майбутнього. Говорили також про важливість безбар’єрної комунікації як основи середовища, де кожен і кожна можуть бути почутими та отримати необхідну підтримку.
Проєкт «Хаби майбутнього» передбачає створення безбар’єрних просторів на базі молодіжних центрів, розвиток соціальних і м’яких навичок, підтримку професійного самовизначення та формування індивідуальних траєкторій розвитку для молоді віком від 14 до 35 років.
«Хаби майбутнього» покликані стати місцем довіри та підтримки, де кожна молода людина зможе знайти нові можливості для розвитку, повірити у власні сили та впевнено будувати своє майбутнє в Україні.
Тренінг проводиться в межах флагманського проєкту Міністерства молоді та спорту України «Хаби планування майбутнього», що реалізується на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року та ініціативи Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів».



