Триває тренінг для експертів та експерток проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні»
опубліковано 13 квітня 2021 року о 12:54

12 квітня розпочався п’ятиденний тренінг для експертів та експерток проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні» в онлайн форматі.

Метою тренінгу є підготовка команди тренерів та тренерок, експертів та експерток до ефективного та змістовного планування, впровадження та оцінювання заходів з розбудови спроможності, підтримку дій та інших подій в рамках проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні».

У перший день тренінгу з вітальними  словами та новинами в сфері молодіжної політики Ради Європи виступила Антьє Ротемунд, директорка Департаменту молоді Ради Європи.

Олена Литвиненко, заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні, привітала учасників та учасниць, презентувала історію відкриття Офісу Ради Європи в Україні та проєкти, які наразі реалізуються в Україні у межах Плану дій Ради Європи для України 2018-2022 роки.

Привітала експертів та експерток і заступниця Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, яка, зокрема, поділилася новинами законодавства в сфері молодіжної політики.

Проєкт «Молодь за демократію в Україні» реалізується у межах Плану дій Ради Європи для України на 2018–2022 роки та ґрунтується на попередньому досвіді та продуктивній двосторонній співпраці Ради Європи та Міністерства молоді та спорту України у межах Рамкової програми співробітництва в галузі молодіжної політики між Радою Європи та Міністерством молоді та спорту України на 2016-2020 роки.

Проєкт складається з трьох компонентів, які мають наскрізні заходи:

«Молоді люди — повноправні громадяни»

10 громад в Україні запрошено до співпраці у межах проєкту для проведення спільних заходів для розвитку спроможностей та посиленні участі молоді та розбудові інклюзивної місцевої молодіжної політики та впровадження необхідних заходів, використовуючи стандарти Ради Європи.

Активізація молодіжних центрів і молодіжних організацій

14 молодіжних центрів усіх рівнів в Україні запрошено до співпраці у межах проєкту, які будуть переглядати підходи для забезпечення того, щоб їхні стратегії задовольняли потреби молодих людей та відповідали стандартам Ради Європи з молодіжної громадської участі та молодіжної роботи.

Освітні заходи з розбудови міжкультурного діалогу та соціальної єдності та  розширення можливостей груп меншин через молодіжну участь на місцевому та регіональному рівні.

У 2020 році проєктом «Молодь за демократію в Україні» у 2020 та на початку 2021 року:

 • надано ментерську підтримку учасникам та учасницям довготривалого тренінгового курсу для тренерів та тренерок з освіти з прав людини для молодих людей «Компас» з різних областей України для інтеграції в програми неформальної освіти та молодіжну роботу освіти для демократичного громадянства та освіта в галузі прав людини;
 • перекладені українською мовою Рекомендація Комітету міністрів Ради Європи CM/Rec(2016)7 про доступ молодих людей до прав, Рекомендація Комітету міністрів Ради Європи CM/REC(2015)3 про доступ молодих людей з неблагополучних районів до соціальних прав;
 • перекладені українською мовою серія посібників «Знак якості Ради Європи для молодіжних центрів»: «Добра практика в молодіжних центрах», «Роль цінність і вплив молодіжних центрів», «Управління якістю в молодіжних центрах»;
 • підготовлено та видано Словник термінів, які використовує Рада Європи у сферах молодіжної політики, прав людини та неформальної освіти.

Детальніше про проєкт та ресурси Ради Європи у сфері молоді за посиланням : https://www.coe.int/uk/web/kyiv/youth-for-democracy-in-ukraineOutdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux