У Закарпатті молодь з усієї України працювала над розвитком молодіжних рад
опубліковано 08 вересня 2021 року о 09:03

05 – 07 вересня 2021 року в с. Кам’яниця Закарпатської області відбувся другий з чотирьох запланованих тренінгів для представників молодіжних-консультативно дорадчих органів.

У тренінгу взяли участь 35 учасників з молодіжних рад та ініціативних груп по створенню молодіжних рад з різних куточків України.

Ключовою метою курсу тренінгів є розвиток та згуртованість молодіжних консультативно-дорадчих органів України, поглиблення теоретичних знань та навчання нових практичних кейсів для роботи в регіонах.

Привітала учасників тренінгу заступник Міністра молоді та спорту Марина Попатенко: «Одним із головних завдань розвитку державної молодіжної політики в Україні є створення умов для підвищення участі молоді у процесах ухвалення рішень. Одним із інструментів забезпечення участі молоді у процесах прийняття рішень є розвиток молодіжних консультативно-дорадчих органів. 

Молодіжні  ради утворюються задля врахування думки молоді в процесі розробки і прийняття рішень. Вони об’єднують небайдужих молодих людей, які готові спільно працювати над поліпшенням життя у своїх громадах.

Поштовх для розвитку інституту молодіжних рад в Україні надала реформа місцевого самоврядування, за якою громади отримали нові повноваження у багатьох сферах. Цей тренінг є спільним комунікаційним майданчиком для обміну думками та вирішення нагальних питань щодо діяльності молодіжних рад».

Впродовж трьох днів молоді люди працювали за різними темами: «Що таке молодіжна рада», «Як створити молодіжну раду», «Як влаштовані органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування», «Адвокація прав молоді через участь в молодіжній раді», «Як правильно планувати роботу молодіжної ради та як розподілити ролі в команді?»; працювали у групах над моделювання здійснення адвокаційних кампаній, слухали досвід успішних молодіжних рад України, а також обговорювали з начальником відділу молодіжної регіональної політики та підтримки ініціатив молоді департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України Марією Сакутою участь молоді, нове молодіжне законодавство та чого очікувати молодіжним радам.

Раніше подібний тренінг для представників молодіжних консультативно-дорадчих органів вже відбувся в Полтавській області та запланований у Житомирській (18 – 20.10.2021 Відкрита РЕЄСТРАЦІЯ) і Рівненській областях (16 – 18.11.2021, реєстрацію буде відкрито 18.10.21).

Організатори: Міністерство молоді та спорту України, департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації та громадська організація «Українська асоціація молодіжних рад».


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux